Federacja Amatorskich Drużyn Hokeja

MPA D1 komunikat organizatora Polonii Bytom

Szanowni przedstawiciele Drużyn

 

W dniu wczorajszym wpłynęły dwa protesty dotyczące losowania grup 15 MPA w Bytomiu

Pierwszy protest złożyła drużyna Mad Dogs Sopot reprezentowana przez Michał Śmigielski

Cześć Mariusz,

W imieniu Mad Dogs proszę o ‎dokonanie korekty wg regulaminowej drabinki do odbytego losowania. Nie jesteśmy za tym, żeby powtarzać losowanie.

Best Regards,

Michal Smigielski

 

Automatycznie za tym protestem swój protest złożyła drużyna Goldwell Gdańsk reprezentowana przez Jarosława Wojcieszenko:

 

Szanowni Państwo

Chciałbym złożyć oficjalny protest drużyny GOLDWELL Gdańsk w sprawie niezgodnego z przepisami i regulaminem losowania grup do mistrzostw Polski w hokeju na lodzie w Bytomiu.

Po analizie zapisu video, protest dotyczy losowania drużyn z miejsc 5-13 i błędnego wpisania drużyn losowanych na miejsca a4, b4, c4, d4 co skutkowało złym rozpoczęciem losowania pozostałych drużyn do grup.

Zwracamy uwagę na zapis z transmisji i zapis regulaminu.

W związku z powyższym wnosimy o ponowne losowanie zgodne z obowiązującymi przepisami i regulaminem amatorskich mistrzostw Polski w hokeju na lodzie.

Ze sportowym pozdrowieniem

Jarosław Wojcieszenko

V-ce prezes TH GOLDWELL

 

Protest dotyczy nieprawidłowości podczas losowania, które odbyło się w dniu 29.12.2015 w Bytomiu podczas relacji na żywo.

Do nieprawidłowości regulaminowej doszło w momencie dolosowania do grupy B drużyny Mad Dogs Sopot. Zgodnie z poniższym zapisem regulaminowym:

 

Wprowadza się jednolity sposób przeprowadzenia losowania dla drużyn mających wziąć udział w rozgrywkach MPA dla 16 drużyn.

a. Drużyny zajmujące 4 pierwsze miejsca w poprzednich rozgrywkach MPA zostają rozstawione w systemie:

Grupa A – Mistrz, Grupa B - Wice Mistrz, Grupa C- III miejsce, Grupa D-. IV miejsce

b. Drużyny awansujące do Dywizji I będą rozlosowane w drugiej kolejności na dwie pozycje z czterech możliwych A4,B4,C4,D4, najpierw losujemy grupę a w drugiej kolejności drużynę.

c. Pozostałe drużyny będą rozlosowywane do grup według kolejności A2,B2,C2,D2,A3,B3,C3,D3 oraz dwie niewylosowane pozycje z A4,B4,C4,D4.

 

W wyniku analizy video z przeprowadzonego losowania https://www.youtube.com/watch?v=BOT-69vzkAA stwierdzamy, że taka nieprawidłowość regulaminowa miała miejsce - drużyny zostały poprawnie (w sensie regulaminowym) wylosowane natomiast błędnie przypisane do grup. Zgodnie z zapisem regulaminowym drużyna Mad Dogs Sopot powinna trafić na miejsce A2, a nie jako dolosowana na miejsce B4 itd.

Podczas losowania zależało nam na jak największej transparentności i dotarcia do jak największego grona uczestników MPA, stąd m.in. transmisja live, także nie może być mowy o jakimkolwiek celowym działaniu będącym w interesie jakiejkolwiek z drużyn.

 

W dniu wczorajszym trwały dyskusje z Zarządem Federacji Sławkiem Turosem, Sławkiem Skowrońskim, Natalią Konicz, Michałem Śmigielskim oraz przedstawiciel Organizatora Mariusz Tymczyszyn w jaki sposób możemy sprostować i naprawić zaistniały błąd.

 

W związku z tym, że mamy 2 postulaty dotyczące zaistniałej sytuacji oraz mając na uwadze dobro wszystkich uczestników Mistrzostw Polski Amatorów (bo uważam Wasz głos, a nie tylko Zarządu Federacji, powinien być decydujący) zwracam się do Was w imieniu Organizatora z pytaniem za którym poniższych dwóch wariantów się opowiadacie:

1. Korekta polegająca na przydzieleniu drużyn do grup w kolejności losowania tylko zgodnie z zapisem regulaminowym.

2. Powtórzenie losowania.

Proszę o przesłanie odpowiedzi do 31.12.2015

Dla nas jako Organizatora 15 MPA najważniejszy jest głos drużyn bo to są Wasze Mistrzostwa.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji: tel. 506183511

Z poważaniem

Mariusz Tymczyszyn

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim przyjaciołom hokeja na lodzie dużo zdrowia, radości, spełniania marzeń i dobrego ślizgu w 2016 Rok. Połamania kijów i worka strzelonych bramek.

Zarząd Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja

 

Zapraszamy na stronę Mistrzostw MPA D1 w Bytomiu

Szanowni Państwo

 

Zapraszamy na stronę Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Amatorów Dywizji I w Bytomiu.

www.15mpa.pl

https://www.facebook.com/15mpabytom/

Na tej stronie znajdziecie wszystkie informację związane z przygotowaniami do Turnieju, oraz jego przebiegiem.

Ze sportowym Pozdrowieniem

Zarząd Federacji

 

MPA D1 Losowanie Grup

Szanowni Państwo

 

Informujemy , że w dniu dzisiejszym odbyło się losowanie grup uczestników Turnieju Finałowego

Mistrzostw Polski Amatorów Dywizji I

Relację z losowania można obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=oVzkNFAoEY4

 

 

A

B

C

D

1

Pionier Tychy

Polonia Bytom

Goldwell Gdańsk

GKH Gdynia

2

Wikings Oświęcim

Mad Dogs Sopot

Zagłębie Sosnowiec

Dragons Gdańsk

3

Cracovia Amatorzy

Oliwa Hockey Team

Sigma Katowice

Podhale Nowy Targ

4

Baraże

Wojownicy Oświęcim

Sielec Sosnowiec

ADH Białystok

 

Życzymy dużo dobrej zabawy na turnieju w Bytomiu.

Zarząd Federacji

 

Komunikaty MPA D1, D2 i D3?

Witamy,

W związku z wycofaniem się 1 drużyny z rozgrywek Dywizji 1 zwolniło się 1 miejsce w Dywizji 2 (jedna drużyna zostanie przesunięta do D1). Tym samym o 3 miejsca w Dywizji 2 będą rywalizować 4 drużyny.

1 baraż:
Szarańcza Olecko - AKH Unia Oświęcim
Zagłębie II Sosnowiec - Szerszenie Oświęcim

2 baraż: przegrani pierwszego barażu grają ze sobą o ostatnie miejsce w D2. 

Termin baraży - 1 baraż do końca stycznia, 2 baraż do końca lutego. 
Drużyny mogą zagrać dwumecz lub 1 mecz - decyzja będzie należeć do drużyn. Zainteresowane drużyny organizują mecze we własnym zakresie. O terminie oraz ilości meczów proszę poinformować Federację Amatorskich Drużyn Hokeja  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Sekretarza Federacji Natalię Konicz  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Organizatora turnieju drużynę Tychy Knights Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Zawodników grających w barażach należy zgłosić do weryfikacji 21 dni przed rozegraniem meczu. Skład do gry w MPA można uzupełnić do 30.12.2014.

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi gry w barażach osób z innych drużyn lub przejścia do innej drużyny w przypadku braku awansu, przypominam, że zawodnik może być zgłoszony w składzie tylko jednej drużyny, zgodnie z obowiązującą Listą zgłoszeniową zawodników do rozgrywek MPA. (§4 pkt 4 Regulaminu rozgrywek MPA).

Federacja zastrzega sobie okres 21 dni na weryfikację zawodników barażowych. Jeśli mecz odbędzie się przed upływem 21 dni od przesłania listy zawodników, a zawodnik występujący w meczu zostanie negatywnie zweryfikowany w ciągu 21 dni, to mecz zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść drużyny niezawinionej; w przypadku wystąpienia zawodnika nieuprawnionego w więcej niż jednej drużynie - awans do D2 bez dodatkowego barażu otrzyma drużyna niezawiniona; kwestie sporne rozstrzyga Federacja. Zawodnicy zweryfikowani negatywnie po terminie 21 dni nie wpłyną negatywnie na wynik meczów barażowych, natomiast nie będą mogli wystąpić w MPA. W tym miejscu przypominam o karach za zgłoszenie nieuprawnionego zawodnika.

Kontakty do przedstawicieli drużyn barażowych:
Szarańcza Olecko - Bartek Sobieraj ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ); 536-301-706
Zagłębie 2 Sosnowiec - Darek Kisiel ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ); 505-167-021
Szerszenie Oświęcim Michał Gawor ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ); 510-092-168
AKH Unia Oświęcim - Maciek Pułkownik  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 505-530-610

 

W przypadku rezygnacji z barażu drużyna oraz każdy zawodnik znajdujący się na liście zgłoszeniowej zostaną ukarani roczną dyskwalifikacją w turniejach MPA. Jeśli mecz zostanie rozstrzygnięty jako walkower w związku z niestawieniem się na mecz wymaganej ilości zawodników,  tylko zawodnicy, którzy stawią się na meczu i zostaną wpisani do protokołu (który musi powstać) nie będą podlegali karze wykluczenia. Natomiast jeżeli drużyna stawi się na mecz w minimalnym składzie i odmówi rozegrania meczu, to dyskwalifikacja będzie dotyczyć wszystkich zawodników. Jeśli organizator meczu barażowego poniósł koszty organizacji meczu, to wspomniane koszty zostaną pokryte z wpłaconej na konto Organizatora zaliczki, a pozostała część zaliczki zostanie drużynie rezygnującej zwrócona.

 

Dywizja 3:
W związku z zainteresowaniem rozgrywkami amatorskimi przez większą ilość drużyn, pojawił się pomysł rozegrania turnieju na zasadach Dywizji 3. Wiemy, że każda z drużyn liczy na awans do Dywizji 2, ale czy w razie niepowodzenia każdy z Was byłby zainteresowany grą w Dywizji 3? Prosimy o deklaracje, które pomogą nam podjąć decyzję, czy organizować turniej D3.

Wszelkie pytania prosimy kierować do mnie - po konsultacji z władzami Federacji zostanie wam udzielona odpowiedź i pomoc. (Natalia Konicz  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 604-935-984).

Ze sportowym pozdrowieniem,
Zarząd Federacji

 
Szukaj
Licznik Wizyt
mod_vvisit_counterDziś81
mod_vvisit_counterWczoraj85
mod_vvisit_counterTydzień747
mod_vvisit_counterMiesiąc2481
mod_vvisit_counterWszystkie266820
Sponsoring
Patronat

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuje.