Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizja 1 zakończone

W dniu dzisiejszym zakończyły się  rozgrywki w ramach   Turnieju   Finałowego

Mistrzostw   Polski  Amatorów  Dywizji  I1  w Oświęcimiu

Najlepszy bramkarz: Grzegorz Rzemiński (Wojownicy Oświęcim);
Najlepszy obrońca: Mirosław Wawrzyczek (AKH Unia Oświęcim);
Najlepszy napastnik: Michał Kamuda (Polonia Bytom);
Strzelec: Eryk Derkowski (Cracovia Amatorzy);
MVP: Rafał Smrek (Wojownicy Oświęcim);

Nagrody oraz puchary wręczyli Prezydent Miasta Oświęcim - Janusz Chwierut, Sławomir Wieloch oraz Waldemar Klisiak.

Mecz  Finałowy

Polonia Bytom pokonała w finale 4:1 Wojowników Oświęcim. Mecz zaczął się na plus dla drużyny z małopolski. Bramkę na 1:0 strzelił Mateusz Zalewski. W 11 minucie kontrolę nad meczem przejęli zawodnicy Polonii i do końca już tylko oni punktowali za sprawą kolejno Janusza Secemskiego, Jakuba Tkacza , Dariusza Leś oraz   Michała  Kamudę ustalającego   ostateczny wynik meczu   strzelającego   4 bramkę  dla    Mistrzów  Polski  2018
Najlepszym zawodnikiem meczu w drużynie Wojownicy Oświęcim został Mateusz Zalewski, a z Polonii Bytom Dariusz Leś.

Mecz o brązowy  medal

Walka o trzecie miejsce rozegrała się pomiędzy drużynami AKH Unia Oświęcim a Cracovia Amatorzy. Różnicą jednej bramki, której strzelcem był Kamil Warchoł, Unia prowadziła do 35 minuty meczu. Amatorzy stwarzali dużo sytuacji strzeleckich, ale Bartłomiej Knapik po raz kolejny udowodnił, że jest nie do przejścia i nie pozwolił na wyrównanie wyniku. Na 2:0 prowadzenie podwyższył Damian Tyrybon, a zwycięstwo przypieczętował Robert Sporysz, zapewniając Unii brązowy medal.
Najlepszym zawodnikiem meczu o 3 miejsce w drużynie AKH Unia Oświęcim został Bartłomiej Knapik, a w zespole Cracovia Amatorzy wybrano Pawła Długosza.

Zarząd Federacji   gratuluje i dziękuje  drużynie    Wikings  Oświęcim - gospodarzowi turnieju, za  bardzo  dobrą organizację  i sprawne przeprowadzenie mistrzostw.